Trening rehabilitacyjny

Chcesz wrócić po kontuzji do pełnej sprawności? Przygotować się do operacji? Wrócić do ulubionej aktywności, bądź dyscypliny sportowej?

Trening rehabilitacyjny przeznaczony jest dla osób chcących wrócić do optymalnej formy po urazach, kontuzjach czy operacjach. To świetne narzędzie w leczeniu zachowawczym, znakomicie sprawdza się jako przygotowanie do konkretnej operacji czy zabiegu. Trening rehabilitacyjny jest nieodłączną częścią procesu rehabilitacji, skutecznie uzupełniającą pracę lekarza prowadzącego i fizjoterapeuty. Jest pewnego rodzaju dopełnieniem i ostatnim etapem w powrocie do sportu i ulubionych aktywności.

Proces powrotu do sprawności, ulubionych aktywności czy sportu jest procesem złożonym. Osobą pierwszego kontaktu jest oczywiście lekarz, który dba o odpowiednią diagnostykę i decyduje o możliwościach leczenia. Niezwykle istotnym elementem jest także współpraca z fizjoterapeutą, który zadba o stan symptomatycznej struktury, zmniejszy dolegliwości bólowe i przeprowadzi pierwsze etapy rehabilitacji. Praca trenera w całym procesie jest świetnym uzupełnieniem i ma bardzo duże znaczenie w powrocie do pełnej sprawności.

Trener odpowiednio zdiagnozuje problemy ruchowe, wzmocni odpowiednie mięśnie, zadba o ich elastyczność. Przeprowadzi przez etap budowania wytrzymałości mięśniowej, nauczy skakać, zmieniać kierunki, absorbować siły zewnętrzne – zbuduje znakomitą bazę siłowo-motoryczną adekwatną do wymagań. Świetnie poradzi sobie z każdym aspektem istotnym w powrocie do sportu i aktywności.

W jakich problemach mogę Ci pomóc?

 • rehabilitacja kolana
  (np. rekonstrukcja ACL, szycie i wycięcie łąkotki, problemy z PCL,MCL,LCL, leczenie zachowawcze itp.)
 • rehabilitacja stawu skokowego
  (np. skręcenie, zerwanie, naderwanie, złamanie kości itp.)
 • rehabilitacja biodra
  (np. endoproteza)
 • ból kręgosłupa
 • naderwania i zerwania mięśniowe
 • złamania
 • urazy przeciążeniowe
  (np. kolano skoczka, kolano biegacza, PFPS, tendinopatie)

Wszystkie te dolegliwości wymagają odpowiedniej opieki w zespole multidyscyplinarnym (lekarz, fizjoterapeuta, trener). Jako trener przeprowadzę Cię przez ruchowy i treningowy etap rehabilitacyjny, zadbam o wszystkie aspekty istotne w powrocie do pełnej sprawności.

Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie i wymaga wcześniejszego kontaktu w celu ustalenia możliwości pomocy.

Trening rehabilitacyjny trwa 60 minut.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About