Trening osób starszych

CHCESZ WPROWADZIĆ EFEKTYWNY RUCH DO SWOJEGO ŻYCIA? ZADBAĆ O SIŁĘ MIĘŚNI, ZWIĘKSZYĆ GĘSTOŚĆ KOŚCI? POPRAWIĆ KONDYCJĘ I WYDOLNOŚĆ FIZYCZNĄ? SPOWOLNIĆ PROCES STARZENIA SIĘ?

Ćwiczenia dla osób starszych są świetnym rozwiązaniem w poprawie ich jakości życia. Proces starzenia się jest procesem nieuniknionym. Wraz z wiekiem dochodzi do obniżenia poziomu aktywności, zdolności do wykonywania różnego rodzaju czynności, pogorszenia poziomu kondycji i sprawności. Cierpi na tym nasz aparat ruchu, który bez odpowiedniego bodźca zdecydowanie słabnie i nie jest przygotowany na trudności życia codziennego. Za pomocą odpowiednich narzędzi możemy ten stan zoptymalizować poprzez wprowadzenie zdrowego i specyficznego ruchu, mającego wpływ na wiele aspektów życia.

ZALETY I KORZYŚCI TRENINGU OSÓB STARSZYCH

Wpływ na życie codzienne

Wprowadzenie ćwiczeń o charakterze siłowym, wytrzymałościowym, sprawnościowym wpłynie niewątpliwie pozytywnie na życie osoby starszej. Takie czynności jak wchodzenie po schodach, podnoszenie, wstawanie, sięganie, kucanie nie będą sprawiać problemu poprzez wprowadzenie i zaprogramowanie odpowiednich ćwiczeń w treningu.

Zapobieganie osteoporozie

Trening siłowy jest bardzo skutecznym narzędziem w walce z osteoporozą, czyli zmniejszeniem gęstości kości. Osteoporoza bardzo często prowadzi do złamań niskoenergetycznych i w konsekwencji do późniejszego unieruchomienia, co w starszym wieku jest bardzo niekorzystne i prowadzi do rozwoju innych schorzeń.

Zatrzymanie masy mięśniowej potrzebnej do funkcjonowania

Wraz z wiekiem tracimy naszą masę mięśniową. Stan ten prowadzi do pogorszenia funkcjonowania i wykonywania czynności życia codziennego. Poprzez wprowadzenie odpowiedniego treningu możemy zapobiegać stopniowej utracie siły, masy mięśniowej i funkcji mięśni.

Prewencja upadków

Poprawa sprawności, kondycji i siły mięśniowej pozwoli bardzo pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie ryzyka nieoczekiwanych upadków. Przygotowanie naszego aparatu ruchu, wzmocnienie odpowiednich struktur, implikacja ćwiczeń równoważnych i koordynacyjnych dla osoby starszej może okazać się remedium na tego typu sytuację.

Spowalnianie procesów starzenia

Ćwiczenia dla osób starszych poprawiają siłę, koordynację ruchową, ogólną wydolność, sprawność fizyczną i umysłową. Regularny trening wpływa na lepsze krążenie, obniżenie ciśnienia krwi. Zapobiega także utracie masy mięśniowej, poprawia jakość i gęstość kości, zmniejsza ryzyko zmian zwyrodnieniowych. Wpływa na wiele aspektów życia osoby starszej i spowalnia procesy starzenia się wielu narządów i tkanek. Aktywność osoby starszej powinna być opierać się na indywidualizacji i być dobierana w zależności od obecnego stanu zdrowia, aktualnych deficytów ruchowych, przeszłych kontuzji, chorób czy odczuwanych dolegliwości.

Trening osób starszych trwa 60 minut.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About