Trening motoryczny

CHCESZ POPRAWIĆ PERFORMANCE I WYNIKI W SWOJEJ DYSCYPLINIE? UNIKNĄĆ DALSZYCH KONTUZJI? WPŁYNĄĆ REALNIE NA SWÓJ ROZWÓJ FIZYCZNY?

Przygotowanie motoryczne to rodzaj treningów, które skierowane są do amatorskich i profesjonalnych sportowców. Celem ich jest poprawa wyników w swojej dyscyplinie. W dobie dużej rywalizacji sportowej, chęci odnoszenia większych sukcesów, uzyskiwania coraz lepszych wyników trening motoryczny zyskuje na znaczeniu i jest doskonałym uzupełnieniem treningów dyscypliny z trenerem głównym. Cały proces przygotowania motorycznego zaczyna się od szczegółowego wywiadu i wstępnej diagnostyki w celu wykrycia deficytów, mocnych stron i ustalenia zindywidualizowanego planu działania.

GŁÓWNE CELE I KORZYŚCI TRENINGU MOTORYCZNEGO

Poprawa wyników sportowych w danej dyscyplinie

Dążąc do maksymalizacji swoich możliwości i polepszenia wyników w sporcie warto zadbać o przygotowanie fizyczne i zaaplikować do swojej rutyny treningi motoryczne, w których poprawisz takie cechy jak siła, moc, szybkość, koordynacja, mobilność czy stabilność etc. Wszystkie te cechy motoryczne wpływają na wynik sportowy i świetnie uzupełniają trening techniczno-taktyczny z trenerem Twojej dyscypliny.

Prewencja i minimalizowanie ryzyka urazów

Przygotowanie motoryczne daje nam znakomite narzędzia w kontekście minimalizowania ryzyka różnego rodzaju kontuzji i urazów. Podczas uprawiania naszej dyscypliny jesteśmy narażeni na wiele zewnętrznych i wewnętrznych bodźców, które mogą doprowadzić do przeciążeń i w konsekwencji groźnych kontuzji. Trening motoryczny w tym kontekście ma za zadanie przygotować ciało zawodnika do obciążeń czekających go w jego dyscyplinie i zbudować odpowiednią bazę motoryczno-siłową.

Wspomaganie procesu powrotu po urazie

Trening motoryczny na pewnym etapie jest świetnym dopełnieniem pracy lekarza i fizjoterapeuty w powrocie po różnego rodzaju urazach. Po odzyskaniu odpowiedniej ruchomości, kontroli nerwowo-mięśniowej i siły narzędzia treningu motorycznego pozwalają płynnie przejść z etapu podstawowych zajęć z fizjoterapeutą do intensywnej i dynamicznej pracy na siłowni, aby w sposób kompleksowy być przygotowanym do obciążeń adekwatnych do danej dyscypliny sportowej.

Kompletny rozwój fizyczny i poprawa stanu zdrowia

Odpowiednio przemyślane i zaplanowane treningi pozwolą nam wpłynąć na nasze ciało w sposób komplementarny i poprawić je jako całość. Zbudowanie siły mięśni, ścięgien czy więzadeł, poprawa wytrzymałości tkanki kostnej pozwoli nie tylko wzmocnić nasz cały aparat ruchu i przygotować go do danej dyscypliny, ale także wpłynie realnie na nasze zdrowie w sposób długofalowy.

Za pomocą odpowiednich narzędzi diagnostycznych trening motoryczny pozwala określić zarówno mocne jak i słabe strony zawodnika. Tego rodzaju testy diagnostyczne są podstawą i punktem wyjścia do ustalenia priorytetów dla zawodnika, ponieważ są doskonałym środowiskiem do zebrania kompletnych informacji o zawodniku – jego historii urazów, deficytów ruchowych itd.

W trakcie całego procesu treningu motorycznego istotnym elementem jest także monitoring. Podczas realizacji planu treningowego warto obserwować zawodnika w kontekście samopoczucia, nastroju, gotowości do treningu. Te czynniki mają wpływ na postęp i warto na przestrzeni czasu monitorować wszystko co związane z ciałem i odczuciami zawodnika.

Etapy procesu treningu motorycznego:

  1. Kontakt i ustalenie terminu spotkania
  2. Pierwsze spotkanie – szczegółowy wywiad + testy/diagnostyka
  3. Wprowadzenie treningu motorycznego
  4. Monitoring postępów i ciągły kontakt z zawodnikiem

Trening motoryczny trwa 60 minut.

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About